Kajetán Kičura má po obvinení z korupcie na krku ďalší obrovský škandál. Aj keď je vo vyšetrovacej väzbe už druhý mesiac, rozruch okolo jeho osoby neutícha. Polícií sa teraz podarilo nájsť v jeho bezpečnostnej schránke niečo neuveriteľné, čo pripomína skôr scénku z amerického filmu.

Bývalý šéf štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura sa netají tým, že je dobrým priateľom Roberta Fica, pričom ešte donedávna vykonával svoju funkciu. Dokonca sa spolu s kamarátom rozhodol kandidovať na Ústavný súd, hoci sa tam napokon ani jeden z nich nedostal. Pred vyše mesiacom sa však odhalil obrovský škandál, ktorý má Kičura na krku a Matovičova vláda ho napokon odvolala.

Po tom, ako ho doma zadržala NAKA, ho obvinili z korupcie i prania špinavých peňazí a aktuálne sedí vo vyšetrovacej väzbe. Mal totiž podpísať nevýhodné zmluvy na nákup nekvalitných pomôcok, ktorými prišiel vďaka predraženiu štát o milióny eur. Kritika sa kvôli prázdnym skladom v čase koronakrízy zniesla ale aj na Petra Pellegriniho, ktorý má byť za tento stav zodpovedný.

Kičurov otec mal na účet, na ktorý má Kičura dispozičné právo, prijať sumy v celkovej hodnote 220-tisíc eur od Solavu, hoci Kičura tvrdí, že šlo len o pôžičky. Najnovšie zistenia portálu Aktuality sú pritom ešte zarážajúcejšie. Polícia mala v jeho bezpečnostnej schránke objaviť zlaté tehličky v hodnote približne pol milióna eur. „V rámci akcie „REZERVY“ v Bratislave vykonala zaisťovacie úkony, v rámci ktorých z bezpečnostnej schránky patriacej osobe K.K. zaistila 20 ks zlatých tehál o hmotnosti 250 g,“ potvrdila polícia. Na správu už zreagoval aj Igor Matovič: „Štátne hmotné rezervy sa našli v trezore Kajetána Kičuru. Ficov osobný priateľ a Pellegriniho chránenec sa týmto stáva etalónom sociálneho cítenia týchto pánov predsedov predošlých vlád,“ napísal na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk, Facebook/Igor Matovič │ Foto: YouTube/Denník N, Facebook/Polícia Slovenskej republiky