Trenčiansky podnikateľ Ondrej Janíček má dlhé roky v žalúdku exsudkyňu Moniku Jankovskú, ktorá mu mala počas súdneho procesu značne ukrivdiť. Situácia sa natoľko zhoršila, že Janíček musel na súde čeliť vážnym obvineniam, ktoré odmietal. Dnes je známe rozhodnutie súdu!

Ondreja Janíčka mala pred 16 rokmi pripraviť o podnik pod trenčianskym hradom mafia. Rozhodol sa však nevzdať a bojovať o svoj majetok na súde, pričom hlavné pojednávanie v tom čase viedla Monika Jankovská. Počas dokazovania sa malo všetko otočiť proti nemu a napokon bol sám odsúdený. Trenčiansky podnikateľ však bojoval za očistenie svojho mena a nedávno po štvrtýkrát apeloval za obnovenie súdneho procesu.

Niet sa čo diviť, že bývalý majiteľ baru Fatima na adresu exsudkyne nešetrí kritickými slovami. Keď sa na verejnosť dostala informácia, že Jankovská sa pokúsila o samovraždu, neodpustil si komentár na sociálnej sieti. ,,Monča, čo mi to zase robíš? Veď ma zase obvinia, že ja som príčina tvojej poruchy. Chcela si to dať na Lučanského? Nie, ty vieš, čo robíš, 20 rokov ťa poznám, si mazaná všetkými masťami,“ odkázal žene, ktorá mu zničila život.

Jeho vyjadrenia v rozhovoroch, na internete a v úradných dokumentoch boli natoľko vážne, že čelil obžalobe za činy krivej výpovede a ohovárania v súvislosti s bývalou štátnou tajomníčkou. Okresný súd v Bratislave ho napokon vyhlásil za vinného a uložil mu peňažný trest vo výške 160 eur. Ak sumu neuhradí do určenej lehoty, odpyká si mesiac vo väzení.

Sudca Ján Golian uviedol, že Janíček chcel spôsobiť trestné stíhanie Jankovskej, v dôsledku čoho bol vinný, no sudca si nemyslí, že by sa obžalovaný dopustil ohovárania. ,,Či už ako sudkyňa alebo štátna tajomníčka, musí zniesť poškodená väčšiu mieru verejnej kontroly a ohováranie nemá priestor pri verejnej kontrole verejných činiteľov. Keď niekto vykonáva verejnú moc, musí byť uzrozumený s tým, že bude vystavený zvýšenej kritike,“ odôvodnil svoje rozhodnutie.

Vyjadrenie Janíčka po ohlásení rozsudku

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: FB/Ondrej Janíček-spravodlivosť zvíťazí, YT/Televízia TA3, SME |  Video: YT/Denník N