Prípadov agresívnych útokov či napadnutí na Slovensku akosi pribúda. Najnovšie políciu šokoval prípad muža zo Starého Hrádku (okres Levice). Pod vplyvom alkoholu vytiahol pištoľ a namieril ju na nevinného, ničnetušiaceho vodiča, ktorý sedel v aute.

K ďalšiemu šokujúcemu agresívnemu útoku došlo v Starom Hrádku v okrese Levice. Muž (48) pod vplyvom alkoholu spadol z bicykla do jarku, čo ho veľmi nahnevalo. Rozzúrený vytiahol z vrecka plynovú pištoľ a strieľal do vzduchu. Napokon však obrátil zbraň aj na nevinného človeka: “Na muža sediaceho v zaparkovanom aute dokonca zbraň namieril. Streľbu zastavil až opačne zasunutý náboj v zásobníku,” opisuje incident polícia.

Po vykonaní dychovej skúšky bola mužovi nameraná hladina alkoholu vo výške 1,77 promile. Polícia ho už obvinila z prečinu výtržníctva a podala podnet na väzobné trestné stíhanie. Prípadov agresívnych útokov pritom pribúda aj medzi maloletými. Slovensko šokoval aj prípad postreleného Andreja (14) či deviatačky, ktorá skončila po bitke spolužiačok v nemocnici.

Zdroj │ Foto: Facebook/Polícia SR Nitriansky kraj, Pexels