Po tom, ako právoplatne odsúdili za falšovanie zmeniek televízie Markíza Pavla Ruska aj Mariána Kočnera, sa zmráka nad ďalším účastníkom procesu. Ten si vypočul na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku rozsudok, ktorý ho posiela za mreže na 13 rokov.

V kauze falšovania zmeniek si už rozsudok vo výške 19 rokov vypočul Marián Kočner, ktorého so Zsuzsovou čaká súd aj kvôli príprave viacerých vrážd, a rovnako i Pavol Rusko. Špecializovaný trestný súd v Pezinku dnes vyhlásil rozsudok taktiež v prípade Štefana Ágha, ktorý bol rovnako obžalovaný v kauze falšovania dvoch televíznych zmeniek. Počas prezidentských volieb v roku 2019 navyše prekvapila jeho prítomnosť vo volebnej komisii v bratislavskej Petržalke, kam ho nominovala známa strana.

Štefan Ágh bol odsúdený na 13 rokov v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Rovnako dostal peňažný trest vo výške 5 000 eur. Bol vyhlásený za vinného za obzvlášť závažný trestný čin falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov spolupáchateľstvom. Prokurátor Ján Šanta pôvodne podľa informácií TVnovín navrhol až 14-ročný trest.

Šanta predpokladá, že obžalovaný sa s obhajcom odvolá, a tak sa vec dostane pred Najvyšší súd. Ágh sa verdiktu súdu osobne nezúčastnil, a tak zatiaľ nie je jasná ani jeho reakcia či plánované najbližšie kroky. Obžalovaný počas celého procesu popieral svoju vinu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: YT/DenníkN