Len pred niekoľkými hodinami došlo k tragédií na chate v Plaveckom Štvrtku, kde si na život siahol kľúčový svedok František Böhm. Po tom, ako si stretlil do hlavy a zraneniam na mieste podľahol, sa ozval právnik rodiny Milana Lučanského, proti ktorému Böhm svedčil.

František Böhm si pred niekoľkými hodinami siahol na život zbraňou, pričom mal poraniť aj manželku, ktorá sa mu v čine snažila zabrániť. Zraneniam na mieste podľahol a prípad aktuálne prevzala bratislavská kriminálka. Niekdajší člen SIS bol kľúčovým svedkom vo viacerých kauzách vrátane Judáša, kde mal svedčiť o úplatkoch prijatých Milanom Lučanským, pričom jeho smrť prešetruje špeciálna komisia. Výpovede Böhma ostávajú aj po smrti platné a môžu byť použité na súde.

K prípade sa vyjadril aj právny zástupca rodiny Lučanských Miroslav Radačovský. Uviedol, že hoci sa už k priebehu konania verejne nevyjadruje, vzhľadom na množstvo telefonátov a správ urobí výnimku: „Áno, je tak, p. Böhm bol kľúčovým svedkom proti generálovi Lučanskému, bol tzv. kajúcnikom, stál za dôvodmi kolúznej väzby Lučanského. Toto s určitosťou viem z obsahu spisu. Prečo však došlo k samovražde, resp. k smrti tohto kajúcnika, sa relevantne vyjadriť nemôžem, pretože nepoznám konkrétne okolnosti jeho smrti,“ napísal na sociálnej sieti.

Rovnako sa rozhodol k prípadu novej samovraždy prehovoriť aj Štefan Harabin, ktorému sa nepozdáva pár detailov. „Aký mohol mať motív na samovraždu, keď ako kajúcnik získal v trestnom konaní proti nemu začatom, výrazný benefit oproti ostatným, že bol prepustený z väzby? Ako je možné, že mal zbraň, keď po vznesení trestného obvinenia musel odovzdať zbraň aj legálne držanú?“ pýta sa kandidát na prezidenta na svojom profile.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Štefan Harabin, JUDr. Miroslav Radačovský, nezávislý a nezaradený poslanec EP