Policajný zbor Slovenskej republiky v týchto dňoch opäť upozorňuje na praktiky podvodníkov, ktorí úradovali a dôverčivých dôchodcov obrali o takmer 12 tisíc eur.
Podvodné praktiky zaevidovali na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Banskej Bystrici a v Nitre.

[sociallocker]Dôverčivosť dôchodcov využila vo Vlčanoch neznáma osoba. 84-ročnej žene vošla v stredu 2. novembra 2016 do dvora rodinného domu so zámienkou, že jej nesie preplatok za elektrinu vo výške 250 eur. Pri vyplácaní peňazí však tak pomýlila dôchodkyňu, že tá až po jej odchode zistila, že jej chýba 590 eur. Podozrivú ženu zachytila aj kamera, poškodená pani vypovedala, že farba na kamere je skreslená a neznáma osoba mala na sebe čiernu bundu.

neznáma osoba

Foto: Neznáma žena, ktorú zachytila priemyselná kamera

Podobné prípady zaznamenali aj v Banskobystrickom okrese. V jednom prípade podvodníci od 67-ročnej ženy vylákali peniaze prostredníctvom telefónu so zámienkou, že jej syn mal spôsobiť vážnu dopravnú nehodu pod vplyvom alkoholu a za to, aby z toho nemal problémy si vypýtali najprv hotovosť vo výške 800 eur a následne ďalších 1500 eur. Podobným spôsobom neznámy páchateľ vylákal od 84-ročného dôchodcu 1000 eur za dopravnú nehodu jeho syna a vďaka následnej nepozornosti dôchodcu si prilepšil o ďalších 4500 eur. Totožný scenár zažil aj 67-ročný muž, ktorý prišiel o 2000 eur.

Polícia po páchateľoch pátra a prípady vyšetruje. Apeluje však na dôchodcov, ale aj na ich príbuzných, aby boli pri podobných telefonátoch, či návštevách obzvlášť obozretní a nedávali cudzím osobám peniaze a v prípade, že sa niekto predstaví ako policajt, nech si to overia na čísle 158.

Zdroj: TS | Foto: polícia, pixabay.com

[/sociallocker]