V posledných týždňoch sa stáva čoraz častejšie, že slovenské obchodné reťazce oznamujú problémové produkty, ktoré musia stiahnuť zo svojej ponuky. Tentokrát samotné Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR upozorňuje na nevyhovujúci výrobok, figurujúci práve na slovenskom trhu.

Kontrola regionálnej potravinovej a veterinárnej správy upozorňuje na nebezpečný výrobok, v ktorom sa nachádzajú zakázané látky. Ide o slanú, ostrú chilli omáčku od výrobcu Hamé, ktorá je rozhodne obľúbeným produktom milovníkov pikantných pokrmov.

Vo výrobku sa totiž našli dve látky, ktoré sú karcinogénmi, pričom môžu byť pôvodcami rakoviny. „V analyzovanej vzorke bola zistená prítomnosť syntetických farbív ponceau 4R (E124) a žltá SY (E110), ktoré nie sú povolené v danej potravine používať. Výrobok bol stiahnutý z trhu,“ uvádza ministerstvo na sociálnej sieti.

Zdroj: Facebook/ Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR  |  Foto: Facebook/ Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Pixabay