Extrémne horúčavy priam vyháňajú mnohých Slovákov k vode, pričom vodné plochy i kúpaliská praskajú vo švíkoch aj v období pandemického ochorenia. Nevinné osvieženie však môže skončiť tragicky, ak nie sú ľudia dostatočne opatrní.

Neoddeliteľnou súčasťou leta je trávenie voľného času pri vode, pričom Zemplínska šírava je jednou z obľúbených vodných nádrží. Tento rok však musia byť návštevníci obozretní viac, ako kedykoľvek predtým. Marián Makeľ, starosta obce Vinné, totiž nemohol zriadiť vodnú záchrannú službu na Vinianskom jazere, ani na stredisku Hôrka na Zemplínskej šírave.

Obec Vinné bola poslednou obcou, ktorá mala na vodných plochách plavčíkov. Koronakríza však výrazne narušila rozpočet obce, pričom ide o výpadok okolo 100-tisíc eur. Plavčíkov totiž obec zabezpečovala z vlastných zdrojov a zrejme bolo nutné určiť si priority.

Na Zemplínskej šírave je však naďalej možné kúpať sa, no v areáli sa nachádzajú tabule s oznamom, že vstup do vody je na vlastnú zodpovednosť. Starosta je z predmetnej situácie zúfalý a rozhodol sa obrátiť na ministra vnútra. Podľa jeho slov je situácia alarmujúca, keďže koncom júla sa vo vode utopili dvaja mladíci vo veku 20 rokov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: FB/Zemplínska šírava, FB/Milan Bališin