Aj vy radi nakupujete cez internet a všímate si predovšetkým prebiehajúce zľavy, v ktorých môžete ušetriť desiatky až stovky eur? Vedeli ste však o tom, že niektoré zľavy sú falošné a obchodníci sa len snažia nalákať zákazníkov, aby nakúpili čo naviac výrobkov, no v skutočnosti nič neušetria, ba dokonca možno aj niečo preplatia navyše? 

Odhalili sme podvod v jednom známom internetovom obchode. Ten ponúka stierače značky BOSCH vo vynikajúcej 96 až 98 % zľave. Len málokto by takejto vysokej zľave odolal. Keď sa však pozriete bližšie na cenu, zistíte, že niečo nie je v poriadku. Stierače sa síce aktuálne pohybujú v cenách okolo dvadsiatich eur, no pred zľavou bola ich pôvodná cena až neuveriteľných 900 eur! Za takúto cenu stierače, samozrejme, nikde nekúpite a obchod umelo navýšil pôvodnú cenu, aby to vyzeralo tak, že výrobok sa momentálne oplatí kúpiť najviac.

Keď sme však výrobok zadali do porovnávača cien, zistili sme, že bežná cena stieračov sa pohybuje od 20 do 30 eur, čo je v skutočnosti aj cena, za ktorú ich obchod ponúka. Pri nákupe teda neušetríte žiadne peniaze.

Čo je však horšie, je množstvo ľudí, ktorí takýmto falošným zľavám naletia a nechajú sa oklamať. Kúpia si tak výrobky, ktoré možno v skutočnosti ani nepotrebujú, kupujú ich len kvôli vysokej zľave s vidinou, že ušetria pár eur naviac. Dávajte si preto veľký pozor a lepšie sledujte ceny, aj tie pôvodné!

Cena stieračov cez porovnávač cien

Zdroj/Foto: alza.sk, heureka.sk