Koniec pracovného týždňa so sebou priniesol okrem daždivého počasia na mnohých miestach aj poriadne nepríjemnosti v doprave. Ak ste sa práve dnes rozhodli využiť na prepravu vlaky, buďte obozretní. Domov totiž môžete prísť až o niekoľko dlhých hodín!

Na trati Bratislava hlavná stanica – Nové Zámky – Štúrovo došlo ku kolapsu dopravy. Podľa aktuálnych informácii majú vlaky v tomto smere meškať od 100 do 300 minút. Ako informuje Železničná spoločnosť Slovensko, cestujúci by mali pre dnešný deň vyhľadať iný variant spojenia, nakoľko preprava vlakom je obmedzená pre poškodené trolejové vedenie.

„Dnes (v piatok 16. augusta) o 14:35 na železničnom priecestí v Šali (smerom do obce Diakovce) strhlo cestné motorové vozidlo trakčné vedenie a vážne poškodilo železničnú infraštruktúru. Z toho dôvodu je doprava v úseku Šaľa – Trnovec nad Váhom prerušená. ŽSR okamžite nasadili všetkých svojich zamestnancov na zistenie rozsahu poškodenia a následného odstránenia,“ uvádzajú vo svojom oficiálnom stanovisku železnice.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ŽSR