Česká Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia upozorňuje spotrebiteľov pred výrobkom, ktorý sa nachádza aj na slovenských pultoch. Varovanie pred produktom je dokonca v európskej databáze RASSF.

Českí inšpektori varujú spotrebiteľov pred mliečnym produktom. Ide o ,,Tesco Light Mozzarella, DS: 12/08/2021, 210-gramové balenie, číslo šarže L. 1194, výrobca: Poľsko“. Výrobca totiž uvádza chybné informácie o zložení výrobku, čím necháva spotrebiteľa v omyle.

Na obale falšovanej potraviny sa uvádza údaj o obsahu sušiny v hodnote aspoň 32 % hmotnosti výrobku. Laboratórny rozbor však preukázal prítomnosť sušiny ledva 27 %. Došlo tak k zavádzaniu a klamaniu spotrebiteľa v súvislosti so skutočným zložením potraviny.

Predajca dostal príkaz okamžite stiahnuť predmetnú šaržu z trhovej siete, pričom ho neminie veľká pokuta. Potravinárska inšpekcia taktiež informovala systém pre boj s falšovanými potravinami AAC, vďaka čomu sa bude vyšetrovať prípad v krajine pôvodu potraviny, no aj v obchodných reťazcoch, kde sa daný výrobok predáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: szpi.gov.cz  |  Foto: szpi.gov.cz, Pixabay