Slovenská obchodná inšpekcia na svojej oficiálnej stránke zverejnila dôležitú informáciu pre vodičov. Z trhu sa totiž sťahujú pneumatiky známej značky, ktoré môžu byť nebezpečným rizikom pri jazde. Je preto na mieste, aby šoféri zbystrili svoju pozornosť!

Slovenská obchodná inšpekcia sprostredkúva dôležitý oznam od spoločnosti Nexen Tire Europe s.r.o.. Spoločnosť kvôli ochrane spotrebiteľa upozorňuje na zimné pneumatiky značky NEXEN, pričom ide o produktové rady Winguard Snow ‚G3 a Winguard Sport 2.

Spomínané pneumatiky boli vyrobené v českej fabrike NEXEN v 29. týždni roku 2020 a je možné ich identifikovať prvými troma číslami DOT 035, ktoré predstavujú kód fabriky. Taktiež posledné štyri čísla musia byť 2920. ,,…u dotknutých pneumatík môže dôjsť k oddeleniu nárazníku v kostre pneumatiky, čo môže mať za následok nestabilitu vozidla pri jazde,“ uvádza sa na stránke inšpekcie.

Spoločnosť NEXEN TIRE sa rozhodla vodičom uhradiť všetky náklady na výmenu nebezpečných pneumatík do 31. decembra 2022. Po tomto dátume bude firma posudzovať žiadosti zákazníkov individuálne, no bude konať podľa záručných podmienok.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Výrobná vada sa týka 5 rozmerov pneumatík

Zdroj: soi.sk  |  Foto: soi.sk, Pixabay