Keď televízia Markíza v spolupráci s českou Novou ohlásili možnosť prihlásiť sa na castingy šou The Voice Česko Slovensko, skryté talenty z oboch krajín neváhali a vyplnili krátku prihlášku na konkurz, ktorý im mohol zmeniť život. Medzi stovkami spevákov bol i mladší brat herečky a hudobníčky Barbory Švidraňovej, Šimon.

Upynulú nedeľu sa na obrazovkách televízie Markíza predstavili v šou The Voice Česko Slovensko postupujúci speváci z tímu Jany Kirschner. Kým pätica súťažiacich postúpila do ďalšieho kola okamžite, v zóne ohrozenia sa medzi dvoma ženami ocitol i hudobník Šimon Švidraň. Vo veľkolepý večer sa predstavil so skladbou “Can’t Stop the Feeling” od Justina Timberlakea, ktorú zaspieval bez menšieho zaváhania.

Aj keď porotcovia zhodnotili, že nie je “kráľom pódii”, a teda zabávačom, jeho spevu nemajú čo vytknúť. Iný názo na vystúpenie speváka však mali zrejme diváci, ktorí jeho postup okomentovali dávkou nepríjemných slov. Mnohým vadil fakt, že je mladším bratom herečky a speváčky Barbory Švidraňovej, čo brali za údajnú protekciu. “Nezaslúžené, ten chalan je zatvorený v sebe ako konzerva. Čokoľvek bude spievať, nie, nemá prejav, ktorý by stiahol ľudí. EXTRÉMNE nepríjemná energia. Maximálne tak k táboraku na gitare,” napísala istá diváčka, ku ktorej sa pridala ďalšia: “Postúpil len preto, lebo business jeho sestra je Barbora Švidraňová. Nie som spokojná.”

Všetky negatívne komentére však včas zastavila samotná Jana Kirschner, ktorá sa za svojho zverenca okamžite postavila. “Nie je to ľahké, dajte mu šancu. Žiadna protekcia. Šimon je naozaj fajn a je to veľmi dobrý muzikant. Chcela som mu aj ja ešte dať šancu, nech ukáže, čo v ňom je…. Simonka je veľký hlas, no potrebovali by sme viac času. Inak najpozitívnejší a veľmi skromný človek a jej rodišia,” napísala Kirschner na margo Šimona a vypadnutej Simony.

Celá situácia však nie je príjemná ani sestre súťažiaceho, ktorá  ho pozná odjakživa a jeho talent podporuje celou svojou osobnosťou. K bratovému pôsobeniu v šou sa vyjadrila dlhším statusom, ktorým nielenže prehovorila do svedomia autorov nenávistných komentárov, ale vyjadrila i svoju lásku k mladšiemu bratovi.

“Ja neviem ľudia, ja vám asi nerozumiem… Toľko hnevu, zloby a závisti, čo vo vašich komentoch poslednú dobu vnímam, ma úplne zaráža.. A vy idete hovoriť o pokore? Kto vám tak strašne v živote ublížil? Kto vás podcenil natoľko, že nedokážete druhému popriať šťastie, keď robí to, čo ho napĺňa? Veď sa zdvihnite a urobte pre seba niečo dobré aj vy! Nájdite zmysel, prečo ste tu. Snažte sa aj vy splniť si sny. Keby ste ten čas, ktorý trávite nenávistnými komentami, venovali niečomu užitočnému a radostnému, možno aj vy by ste niečo dokázali… Tvorte! Skúste si to… Veď my to robíme pre vás. Možno hudba nezachráni ľudský život, ale dokáže pohladiť pri preplakanej noci.. Roztancovať smutného.. Hudba je tu na to, aby otvárala ľudské srdcia. Aby vás potešila. A všetci tí, čo sa o to snažia akýmkoľvek spôsobom, si nezaslúžia vaše útoky. Asi si neviete predstaviť, aká je to zodpovednosť, postaviť sa pred dav a slobodne zaspievať. Tiež som kedysi začínala. Súťažila som. Snažila som sa získať vašu priazeň, aby som vám mohla potom ukázať ako vnímam tento svet. Slovensko má len jeden showbusiness. Nie je tu veľa možností, ako sa presadiť. A môj brat nepotrebuje žiadnu protekciu. Má talentu za troch. Je čestný, pracovitý, sebakritický, vtipný a vrúcny človek. Ale nie každý je v prejave Dan Nekonečný. (pri všetkej úcte i pamiatke) Začal spievať pred 4 rokmi a skúsil to. Išiel do rizika. Išiel s kožou na trh. A keď sa prejaví naplno, to ešte len uvidíte! Možno je seriózny, ale je svoj. Nepotrebuje sa pretvarovať a predvádzať. Je sám sebou. A ja ho za to ľúbim. Lebo sa nebojí využiť naplno svoj potenciál. Aj vy by ste mali. Možno budete potom šťastnejší. Peace&Love,” napísala Barbora s pokorou.

Zdroj: Instagram/_basie