V Slovákoch opäť rastie vlna nespokojnosti proti stále platným opatreniam a rovnako aj Hegerovej vláde. Koalícia tak musela v prvý májový deň čeliť protestu, na ktorom sa zúčastnili stovky našincov. Otvorene prejavili svoju frustráciu a beznádej. 

V sobotu (1. mája) sa v popoludňajších hodinách uskutočnil na Námestí slobody a Hodžovom námestí v Bratislave protest proti súčasnej vláde a protipandemickým opatreniam. Aj napriek tomu, že v krajine je naďalej vyhlásený núdzový stav, protestu sa zúčastnili stovky Slovákov.

K ľuďom sa, okrem iných, prihovoril bývalý poslanec Peter Marček a neúspešný kandidát na prezidenta Róbert Švec, ktorý je momentálne predsedom politickej strany Slovenské Hnutie Obrody. Muži zákona požadovali od protestujúcich, aby netvorili väčšie skupiny ľudí, a zároveň mali na sebe ochranné rúška.

Slováci však výzvy polície odignorovali, pričom reagovali piskotom a krikom v znení ,,v žiadnom prípade“. ,,Vážnejšie prípady narušenia verejného poriadku sme v priebehu samotného zhromaždenia nezaznamenali, na osobnej slobode bola obmedzená jedna osoba, ktorá bola následne predvedená na príslušný útvar Policajného zboru,“ uviedol pre médiá hovorca krajského riaditeľstva policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Video: FB/Peter Marcek  |  Foto: TV Markíza