Známa moderátorka televíznych novín Zlatica Puškárová (38) si v mladosti prešla ťažkým obdobím. Keď mala len 18 rokov, lekári jej stanovili hrozivú diagnózu – rakovinu žalúdka!

[sociallocker]Zlatica Puškárová je moderátorkou spravodajských relácií už poriadne dlhú dobu. V súčasnosti sa okrem rodiny venuje aj projektu zameranému na boj a prevenciu proti rakovine prsníka. Tento rok sa zúčastní v poradí už ôsmeho pochodu, ktorý sa bude konať v hlavnom meste. Málokto však tuší, že známa moderátorka si v minulosti zažila na vlastnej koži, aký je to pocit, keď vám oznámia, že máte rakovinu.

Keď mala Zlatica Puškárová len 18 rokov a celý život pred sebou, oznámili jej lekári zdrvujúcu správu: rakovina žalúdka. Takto si na toto ťažké obdobie spomína markizáčka: “Keď som mala 18 rokov, tak mi diagnostikovali nečakane rakovinu žalúdka. Mala som pred stužkovou a prišli výsledky, že mám podozrenie. Dokonca sme už mali aj termín operácie,uviedla pre Topky.sk.

Jej rodičom sa však diagnóza vôbec nepozdávala a nechcelo sa im veriť, že ich vitálna dcéra má údajne trpieť takým vážnym ochorením. Preto sa nezmierili s verdiktom lekárov a pokračovali v ďalších vyšetreniach. Tie nakoniec potvrdili podozrenie rodičov: “Našťastie, vďaka tvrdohlavosti a bojovnosti mojich rodičov sa mi urobili ďalšie mnohé vyšetrenia, bola som dokonca aj v Prahe, a nakoniec sa ukázalo, že to bol omyl,” spomína na šťastný koniec ťažkého obdobia.

Po tejto trpkej skúsenosti je moderátorka odhodlaná pomáhať a byť oporou ženám, ktoré sa ocitajú v podobnej situácií. “Konzultácie s viacerými odborníkmi mi v konečnom dôsledku zachránili určite aj kvalitu života a možno aj preto ma dojímajú takéto príbehy ľudí, ktorí si to zažívajú, lebo ten pocit je určite veľmi silný!“, prezrádza obľúbená plavovláska, ktorá si zažila, aké je to vypočuť si krutú diagnózu.

zlatica puskarova rakovina

Zdroj: topky.sk | Foto: Facebook, Instagram [/sociallocker]