Rok 2016 sa pomaly chýli ku koncu a je viac než isté, že sa zapíše do histórie, kedy tento svet opustilo mnoho známych osobností. Nielen herecké esá, ale i hviezdy z hudobného či športového priemyslu budú už navždy žiť v srdciach ľudí.

[sociallocker]Práve za posledný týždeň sa akoby roztrhlo vrece s úmrtiami, ktoré každým dňom šokujú viac a viac. Mnoho ľudí je nemilo prekvapených, obávajú sa aj ráno otvoriť oči a pozrieť sa do správ či si opäť neprečítajú ďalšiu smutnú správu. Nielen staré hviezdy nás tento rok opustili, ale o život prišli aj mladí ľudia, ktorí mali pred sebou ešte celý život. Ktoré herecké, športové i spevácke hviezdy naposledy vydýchli a navždy odišli do umeleckého neba?

David Bowie

Rocková megastar odštartovala tento nepríjemný rok, pretože začiatkom roka zomrel vo svojich 69 rokoch. Len pár dní po vydaní nového albumu David prehral boj so zákernou chorobou.

Alan Rickman

Ďalšia šokujúca a nepochopiteľná strata prišla v podobe herca Alana Rickmana. Filmový čarodejník Severus Snape, ktorého celý svet miloval, nás navždy opustil po prehratom boji s rakovinou.

Prince

Ďalší velikán hudobnej sféry navždy vydýchol v apríli. Umelec, ktorého vlastné meno bolo Prince Rogers Nelson, sa nešťastnou náhodou predávkoval liekmi proti bolesti.

Christina Grimmie

Mladá, sympatická a najmä nádejná speváčka si svoju smrť našla na svojom vlastnom koncerte.

Muhammad Ali

Uznávaný športovec, ktorý si svojim talentom podmanil celý svet. Boxerista trpel Parkinsonovou chorobou, no do nemocnice bol odvezený kvôli dýchacím ťažkostiam. Šampión nakoniec v nej aj skonal vo svojich 74 rokoch.

Leonard Cohen

Začiatkom novembra odišiel do neba ďalší hudobný velikán, ktorý navždy zostane v srdciach. Leonard skonal vo svojich 82 rokoch.

Peter Vaughan

Angličan Peter Vaughan bol na hereckej scéne mnoho rokov. Počas svojho života si stihol zahrať aj v úspešnom seriáli “Game of Thrones”. Peter skonal začiatkom decembra.

Alan Thicke

Herec a otec známeho speváka Robina Thickeho tiež skonal pred len pár týždňami. Alan skolaboval počas hrania hokeja so svojim synom a vo svojich 69 rokoch odišiel na večný odpočinok.

George Michael

Tesne po Vianociach prišla azda tá najsmutnejšia správa, keď milovaný hudobný mág zomrel. Tento rok to boli pre Georga “last Christmas”.

Carrie Fischer

Herečka, ktorá bola vo filmovej brandži obľúbená, zomrela len pred pár dňami. Predstaviteľka krásky Lei zo “Star Wars” počas letu dostala srdcový záchvat, no po dlhom oživovaní ju záchranári priviedli k životu. Zdalo sa, že Carrie zostala stabilizovaná, no namiesto toho prišla nečakaná smrť.

Foto: Instagram, giphy.com
[/sociallocker]