Simona Hegerová, ktorá slovenskú hudobnú scénu atakuje ako nekompromisná „Femina“, sa pomaly, ale isto stáva najvýraznejšou ženskou interpretkou domáceho rapu. Po množstve hitov, valcujúcich YouTube rebríčky, dala speváčka úplne nový rozmer svojej najúspešnejšej skladbe „SPOLU“, ktorej klip má doposiaľ viac ako 15 miliónov zhliadnutí!

22-ročná rodáčka z Trnavy odštartovala svoju kariéru pred 6 rokmi, počas ktorých prešla priam neuveriteľnou transformáciou. Z nenápadnej teenagerky sa stala jedna z najvýraznejších tvárí slovenskej hudobnej scény, pričom chrlí doslova jeden hit za druhým. Po hitoch On je len kamarát, Princíp vzájomnosti či Femina vypustila medzi svojich fanúšikov svoj doposiaľ najsilnejší singel „Spolu“, ktorý sa po takmer roku dočkal novej verzie.

Sima totiž oslovila na spoluprácu istú Janku Kotysan, ktorá jej pomohla s prekladom skladby do angličtiny, pričom hudobníčka ju následne vydala aj s novým videoklipom. „Je pochopiteľné, že Slovákom a Čechom sa bude asi viac páčiť prvá (slovenská) verzia skladby „Spolu“, pretože rozumieť textu je jeden z rozhodujúcich faktorov… Táto verzia vznikla na základe pár komentárov, ktoré som videla pod videom SPOLU na YouTube, kde ľudia zo zahraničia písali, že sa im páči song, ale že nerozumejú textu… Keď sme s Tomášom Gajlíkom uvideli cover na Spolu od Jana Kotysan, napadlo nás, že by sme mohli posunúť hranice mojej tvorby a že by sme ju mohli skúsiť posunúť za hranice našich dvoch krajín,“ uviedla speváčka k skladbe, ktorá má v angličtine úplne nový rozmer.

Originál Spolu

Video, ktoré inšpirovalo Simu

Foto: Instagram/SimonaHegerova | Video: YouTube