Svetoznáma herečka, ktorá svojho času zahviezdila v legendárnom muzikáli Pomáda, neprežíva práve najšťastnejšie obdobie. Už tretíkrát musí bojovať s rakovinou, ktorá jej tentokrát napadla prsník a chrbticu.

Slávna herečka Olivia Newton John (69), ktorú si každý pamätá ako odvážnu a príťažlivú blondínku Sandy z muzikálu Pomáda, zahviezdila svojho času po boku Johna Travoltu. Hoci si nemôže sťažovať v pracovnej ani súkromnej oblasti, herečku už roky trápi zdravie. Najnovšie jej už po tretíkrát diagnostikovali rakovinu.

Olivia po prvýkrát úspešne zdolala rakovinu prsníka v roku 1992. V roku 2013 sa jej ale vrátila, hoci sa herečka rozhodla diagnózu pred verejnosťou zamlčať. Vtedy si myslela, že hrča, ktorú objavila, je len následkom nedávnej autonehody, no ukázalo sa, že ide o niečo oveľa vážnejšie. Niekoľkonásobná držiteľka ceny Grammy síce koncom septembra oslávi krásne 70. jubileum, no narodeniny bude sprevádzať aj nepríjemná liečba.

Olivii tentokrát lekári diagnostikovali 4. štádium rakoviny prsníka s metastázami v chrbtici. Napriek hrozivej diagnóze nestráca krásna herečka optimizmus a ako priznáva v rozhovore pre Sunday Night, v boji jej veľmi pomáha legalizovaná liečba pomocou marihuany. Sama chce presadiť to, aby táto bylinka bola pre rakovinových pacientov dostupná aj v iných štátoch vo forme tinktúr či olejov.

Newton-John ďalej v rozhovore prehovorila aj o tom, ako svoju chorobu vníma: “Mnoho ľudí to nazýva bojom, ale keď sa rozhodnete to vidieť, zistíte, že je to vaša výsada. Vidím to ako súčasť mojej misie. Verím, že nad tým vyhrám a to je môj cieľ. Mojím snom je tiež, aby v Austrálii bola marihuana čoskoro dostupná pre pacientov s rakovinou a ľudí, ktorí pri rakovine trpia bolesťami,” dodáva. Držíme herečke palce!

Herečka s dcérou Chloe
Olivia Newton John v svetoznámom muzikáli Pomáda

Zdroj: bbc.co.uk │ Foto: Instagram, YouTube