Pandémia koronavíusu zasiahla tisícky Slovákov, ktorí neboli schopní uživiť svoje rodiny. Strata zamestnania, zavretie škôl a lockdown prispeli ku kritickej situácií, keď si našinci nevedeli poradiť s platením všetkých účtov. V mnohých prípadoch tak došlo k najhoršiemu, a to k bankrotu!

Spoločnosť CRIF-Slovak Credit Bureau (CRIF SK) vytvorila analýzu správcov úverových registrov, podľa ktorej v tomto roku doteraz zbankrotovalo 3 945 dlžníkov. V júli muselo vyhlásiť krach 859 občanov Slovenska, pričom ide o najviac v tomto roku, a taktiež sa počet bankrotov znova zvýšil už štyri mesiace po sebe.

Analýza mesiaca júl preukázala 73 bankrotov vyhlásených na majetok podnikateľov a 786 na majetok fyzických osôb. Súd zrušil 585 konkurzov, ktoré sa týkali ešte predchádzajúceho obdobia, pričom z nich bolo 523 zrušených pre nedostatok majetku dlžníka a 62 konkurzov sa zrušilo po splnení finálneho rozvrhu výťažku.

Najväčšou vekovou skupinou dlžníkov, ktorí vyhlásili bankrot, boli občania vo veku okolo 40 rokov. Z toho išlo o 30,71 % mužov a 29,1 % žien. Najväčší počet osobných bankrotov bolo vyhlásených v Banskobystrickom kraji, kde skrachovalo 149 ľudí. Najmenší počet bankrotov, a to 62 je evidovaných v Bratislavskom kraji.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dnes24.sk, crif.sk  |  Foto: Pixabay