Sobotný hlavný vysielací čas patril na obrazovkách RTVS vyhlasovaniu výsledkov diváckej ankety OTO. Kým v niektorých kategóriách neprišlo už štandardne k žiadnym zmenám, iné prekvapili novými víťazmi, ktorí neskrývali nadšenie!

Obľúbená divácka anketa OTO, alebo Osobnosť televíznej obrazovky, sa uplynulú sobotu konala už po dvadsiatykrát, pričom odvysielaná bola z priestorov Slovenského národného divadla. V dôsledku pandémie koronavírusu sa však priamo na vyhlasovaní nezúčastnili všetci nominovaní, no niektorí z nich si preberali svoje ceny z provizórneho štúdia.

Galavečerom divákov sprevádzal moderátor Sajfa, ktorého pri odovzdávaní cien dopĺňalo množstvo známych osobností, medzi inými herec František Kovár, hokejista Marián Gáborík, zápasník Attila Végh či speváčka Dominika Mirgová. Medzi rozpačitými a humorne silenými dialógmi dvojíc, ktoré sa ukázali na pódiu, absolútne triumfovala dokrútka k uvedeniu najobľúbenejšej skupiny roka, o ktorú sa postarali čerstvá mamička Anna Jakab Rakovská a mladomanželka Jana Kovalčíková. Dievčatá preniesli na televízne obrazovky kúsok zo svojho internetového seriálu Kavej, čo ocenilo množstvo divákov.

Kým niektorí z prítomných mali na tvárach počas celého večera rúška, iní sa bez ostychu objímali, prípadne ich mali nasadené len provizórne cez ústa. Mnohé kategórie nepriniesli oproti minulým ročníkom žiadne zmeny, avšak Mariannu Ďurianovú úprimne potešilo ocenenie “moderátorka športu”. Do prvej trojky nominovaných sa tentokrát dostala aj herečka Dominika Kavaschová, ktorá si cenu napokon aj odniesla, pričom v kategórii skupina roka prekvapil víťazstvom Peter Bič Projekt. Cena týždenníka Plus 7 dní bola za rok 2019 venovaná Zlatici Puškárovej, ktorá si pred televíznymi kamerami ako prvá nasadila rúško, čím dodala odvahu všetkým Slovákom.

Osobnosť publicistiky

Kristína Kövešová

Redaktor spravodajstva

Jozef Kubáni

Moderátorka športu

Marianna Ďurianová

Komentátor športu

Marcel Merčiak

Moderátorka TV programov

Adela Vinczeová

Moderátorka spravodajstva

Janette Štefánková

Herec

Tomáš Maštalír

Herečka

Dominika Kavaschová

Zábavný program

Inkognito

Speváčka

Sima Martausová

Spevák

Kali

Hudobná skupina

Peter Bič Projekt

Cena týždenníka Plus 7 dní

Zlatica Puškárová

Seriál roka

Za sklom 3

Zabávač

Michal Hudák

Program roka

Tvoja tvár znie povedome

Sieň slávy

Ján Mojto

Absolútny OTO 2019

Michal Hudák

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: IG/donda_kawa, kristinakovesova, markizaofficial