Slováci sa nemôžu dostať na PCR test: Musia si zaplatiť za…!

Dátum:

V prípade, ak máte príznaky ochorenia COVID-19 alebo potrebujete doklad o negatívnom výsledku, prichádza na rad antigénový test. Vo všeobecnosti však má nižšiu citlivosť a pozitivitu môže ukázať falošne, prípadne ju nemusí odhaliť. Mnohí sa tak prihlásia na PCR test, no niektorí Slováci dostávajú zamietnuté žiadosti.

Testovacie centrá denne vykonávajú približne 42-tisíc PCR testov na ochorenie COVID-19, pričom ide o obrovský nápor na laborantov. Počet vykonaných testov totiž dosahuje kapacitný strop, v dôsledku čoho sa na štátny PCR test nedostane každý.

Portá TVNOVINY.sk informuje o množstve ľudí, ktorí pociťujú príznaky, no termín na PCR test vôbec nedostali. „Vaša žiadosť o PCR testovanie bola zamietnutá. V prípade potreby sa prihláste na antigénové testovanie alebo kontaktujte súkromné laboratórium,“ uvádza sa v SMS správe zo strany NCZI.

Mnohí Slováci sú nútení obrátiť sa na súkromné laboratóriá, ktoré posilnili personálne kapacity. Musia však zaplatiť nemalú sumu, keďže cena súkromného PCR testu sa pohybuje od 35 do 50 eur. Minulý týždeň bolo vykonaných okolo 36-tisíc súkromných testov, čo sa blíži k celoštátnym kapacitám.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: TV Markíza, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...