Slovensko zaplavili červené symboly: Viete, čo to znamená?

Dátum:

Mnohí Slováci si mohli v posledných dňoch všimnúť na saku premiéra červený kvet, ktorý mal na sebe aj počas ostatných tlačových konferencii. Rovnaký symbol si pripli na svoje oblečenie aj moderátori či herci. Viete, aký má význam?

Známe osobnosti i občania momentálne majú na oblečení pripnutý červený vlčí mak, ktorý je symbolom skončenia boja v prvej svetovej vojne. Práve 11. novembra si totiž svet pripomína Medzinárodný deň veteránov. Prímerie medzi krajinami Dohody a Nemeckom bolo podpísané v tento deň v reštauračnom vozni francúzskeho generálneho štábu v lesíku Compiegne vo Francúzsku.

Symbolom dôležitej spomienky sa stali červené vlčie maky, ktoré kedysi pokrývali hroby padlých vojakov západného frontu. Eduard Heger zdôraznil, že pocta patrí všetkým veteránom. ,,Som rád, že táto medzinárodná tradícia, ktorá si pripomína obete svetových vojen, nachádza svoje miesto aj na Slovensku. Každá vojna so sebou prináša nenahraditeľné a nevyčísliteľné straty. Je našou povinnosťou nikdy nezabudnúť na hrdinstvo a obetavosť tých, ktorí bojovali za to, aby sme my mohli žiť v slobode a mieri,“ napísal na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR  |  Foto: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR, Sedem,Jaroslav Naď-minister obrany, OĽaNO Ivan Korčok, TV JOJ

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...