Mnohí Slováci si mohli v posledných dňoch všimnúť na saku premiéra červený kvet, ktorý mal na sebe aj počas ostatných tlačových konferencii. Rovnaký symbol si pripli na svoje oblečenie aj moderátori či herci. Viete, aký má význam?

Známe osobnosti i občania momentálne majú na oblečení pripnutý červený vlčí mak, ktorý je symbolom skončenia boja v prvej svetovej vojne. Práve 11. novembra si totiž svet pripomína Medzinárodný deň veteránov. Prímerie medzi krajinami Dohody a Nemeckom bolo podpísané v tento deň v reštauračnom vozni francúzskeho generálneho štábu v lesíku Compiegne vo Francúzsku.

Symbolom dôležitej spomienky sa stali červené vlčie maky, ktoré kedysi pokrývali hroby padlých vojakov západného frontu. Eduard Heger zdôraznil, že pocta patrí všetkým veteránom. ,,Som rád, že táto medzinárodná tradícia, ktorá si pripomína obete svetových vojen, nachádza svoje miesto aj na Slovensku. Každá vojna so sebou prináša nenahraditeľné a nevyčísliteľné straty. Je našou povinnosťou nikdy nezabudnúť na hrdinstvo a obetavosť tých, ktorí bojovali za to, aby sme my mohli žiť v slobode a mieri,“ napísal na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR  |  Foto: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR, Sedem,Jaroslav Naď-minister obrany, OĽaNO Ivan Korčok, TV JOJ