V posledný októbrový deň otriasol Českom šokujúci prípad vraždy, keď muž napochodoval do väznice v Ostrave. „Zabil som svoju priateľku,“ povedal zamestnacom zariadenia. Ako sa neskôr ukázalo, vrah bol infikovaný vírusom Covid-19 a údajne mu z choroby „preskočilo“, informuje portál Blesk.cz.

Prípady, v ktorých vraždiaci človek udá sám seba, je zriedkavo málo. Tentokrát na tiesňovú linku 158 zatelefonovali zamestnanci ostravského väzenského zariadenia s informáciou, že k nim prišiel muž (53) a oznámil vraždu svojej priateľky. „Nad ránom prijali operátori linky 158 od zamestnancov istého ostravského zariadenia informáciu, že k nim prišiel muž a oznámil zabitie svojej priateľky,“ uviedla policajná hovorkyňa Soňa Štětínská.

Partner obete bol podľa moravskoslezkej regionálnej televízie nakazený koronavírusom a svoju lásku odmietal nechať tejto chorobe napospas. Preto sa rozhodol ženu infekcie ušetriť a naplánoval jej vraždu. Aj keď nekonal v afekte, ubodať ju mal obzvášť surovým spôsobom a hneď po hrôzostrašnom čine sa išiel nahlásiť na políciu. Ešte v ten deň bol obvinený z vraždy, za ktorú mu hrozí kvôli závažnosti prípadu výnimočný trest vrátane doživotia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz | Foto: pixabay.com, get.pxhere.com, depositphotos.com