K šokujúcej smrti len 28-ročnej mamičky spolu s novorodencom došlo minulý týždeň. Mladá žena si v miestnej lekárni zakúpila roztok, ktorý následne užila. To však zrejme netušila, že o chvíľu príde spolu s bábätkom o život.

K šokujúcej smrti 28-ročnej mamičky a jej novorodenca došlo počas uplynulého týždňa v nemeckom meste Kolín. Žena si zašla do miestnej lekárne s názvom Heilig Geist Apotheke zakúpiť glukózový roztok, ktorým sa medzi 24. a 28. týždňom tehotenstva robí glukózový tolerančný test. Po jeho vypití nasledovali nečakané komplikácie a žena spolu s bábätkom, ktoré sa narodilo cisárskym rezom, zomreli.

Glukózový roztok, ktorý si kúpila, bol priamo vyrobený v menovanej lekárni a podľa všetkého bol kontaminovaný. Podobné ťažkosti mala totiž aj ďalšia žena, ktorú zachránilo len to, že roztok kvôli nevoľnosti nevypila celý. Následne sa ozvala svojmu lekárovi, ktorý celý prípad napokon nahlásil na polícii.

Mesto Kolín už podľa informácii nemeckého portálu Web varovalo občanov, aby si roztok z menovanej lekárne nezakupovali a tie, ktoré majú doma, okamžite vrátili. Majiteľovi bolo zároveň zakázané predávať vlastné pripravené výrobky v lekárni. Tragickým incidentom sa zaoberá aj vyšetrovateľ a polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: web.de │ Foto: Twitter, YouTube/Lekáreň Dr.Max,