Rozsudok na súde v Pezinku vyvolal veľké emócie aj rozhorčenie medzi Slovákmi či politikmi. K tomu, prečo súd oslobodil Kočnera aj Zsuzsovú, sa už vyjadrili právni odborníci. Prehovoril však aj advokát Daniel Lipšic, ktorý vedel o rozsudku deň vopred.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku rozhodol o nevine Kočnera a Zsuzsovej. Senát odôvodnil svoj rozsudok tým, že neexistovali priame dôkazy o tom, že vraždu si naozaj objednali obvinení. K nečakanej udalosti sa už vyjadrili politici aj právni odborníci, ktorí stoja za slovami súdu.

Čosi celkom iné si však myslí advokát a právny zástupca poškodených Daniel Lipšic. Ten dokonca šokoval slovami, že o rozsudku vedel deň vopred: „Už včera ste mali viacerí informácie o tom, kam smeruje dnešné rozhodnutie súdu. Preto som už včera večer informoval mojich klientov,“ prezradil. Uviedol ale, že s rozsudkom nie je vôbec spokojný: „Považujem rozsudok za vecne nesprávny, ale je to len prvé kolo. Spor sa presúva na Najvyšší súd a ja verím, že ten rozhodne spravodlivo.“

Lipšic vyjadril presvedčenie, že obžaloba poskytla dostatok nepriamych, no nepriestrelných dôkazov. „Dnes je prelomový deň, počas ktorého padol prvostupňový rozsudok, no spor ide na Najvyšší súd. Boj o spravodlivosť vyhráme, ak ho nevzdáme. Rodičia Jána a Martiny ho nevzdávajú. Zlo vyhrá vtedy, ak sa ľudia, ktorí bojujú za spravodlivosť stiahnu a vzdajú,“ dodáva odhodlane na záver. Vyjadrenie Lipšica k jednotlivým úvahám súdu si pozriete vo videu nižšie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: YouTube/SME