Fotografka Carolin Power je obyčajnou ženou z Hondurasu, ktorá na svojom Facebooku zverejnila šokujúce, ba priam dych berúce snímky. Zachytávajú totiž neuveriteľné svinstvo, ktoré neničí len blízky ostrovy krajiny, ale celú našu planétu!

Kým na ulici odhodíte obal zo žuvačiek na zem miesto toho, aby ste ho udržali v ruke či vrecku, kým prídete k najbližšiemu košu, oceán už dnes bojuje s neuveriteľným množstvom produkovaných odpadkov. “Ako bolo naposledy zabalené vaše jedlo, ktoré ste si z reštaurácie brali so sebou? Je vysoko pravdepodobné, že bolo zabalené v polystyréne s plastovým príborom a celé ste to niesli v plastovej taške… Stále používate plastové vrecia na odpad? Alebo plastové fľaše na pitie? Alebo máte každý deň desiatu v plastovom sáčku poprípade si ju balíte do plastovej fólie?” pýta sa znechutená Caroline na svojom Facebooku.

Práve k tomuto statusu pripojila šokujúce fotky, ktoré otriasli celou verejnosťou. Snímky zachytávajú nekonečné množstvo plastového odpadu, ktorého púť končí v moriach. Konkrétne ide o viac ako 9 MILIÓNOV TON ročne, pričom najväčšmi doplácajú na predmetnú skutočnosť najmä nevinné zvieratá.

Video ,,pastovej rieky“

Zdroj/Foto: YouTube, Facebook/Caroline Power Photography, independent.co.uk