Annamária Horváthová si v minulosti získala celé Slovensko, keď na atletickej dráhe vyhrala prvé miesto, pričom bežala v ,,balerínkach“. Mnohí jej predpovedali úspešnú kariéru športovkyne, a dokonca ju videli súťažiť aj na olympiáde. Všetko je napokon inak!

Rodáčka z Moldavy nad Bodvou iba nedávno valcovala všetky bežecké súťaže, no šport išiel bokom, keď sa zamilovala do priateľa Sebastiána. Ako 16-ročná totiž zistila, že je tehotná, pričom jej mama ju rázne presviedčala, aby išla na potrat. Zdalo sa, že je rozhodnuté, no mladé dievča zmenilo názor!

Dôvodom má byť jej partner, ktorý s interupciou nesúhlasí. ,,Veľmi som si priala, aby išla na zákrok, no nechcela o tom ani počuť. Dookola mlela, že so Sebastiánom chcú rodinu, čo vraj bol dôvod, prečo otehotnela. Zajtra ideme k lekárovi pre tehotenskú knižku. Dieťa sa má narodiť v marci,“ povedala budúca babička Izabela pre plusku.sk.

Annamáriu mali taktiež presvedčiť pracovníci Slovenského Červeného kríža a neznáma nadácia, ktorá jej ponúkli finančnú i materiálu podporu pri starostlivosti o dieťa. Podľa slov matky by však mala ísť na materskú dovolenku práve ona, aby sa jej dcéra mohla venovať športu. O to viac je šokujúcejšie, že tehotná bežkyňa od 31. augusta prestala byť žiačkou Špeciálnej základnej školy, keďže do nového školského roka nenastúpila.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Peter Pollak, Michal Šimečka • Progresívne Slovensko