Na Slovensku sa chystá veľký unikát. Pre turistov aj rodiny s deťmi sa čoskoro postaví najvyššia rozhľadňa, ktorá poteší jedinečným výhľadom na naše hory z výšky 39, 3 metra.

Toto je bomba! Rodiny s deťmi aj turisti sa môžu už čoskoro tešiť na nevídaný zážitok. 18. decembra sa spustí budovanie doposiaľ najvyššej turistickej rozhľadne na Slovensku. V oblasti Horné lazy, neďaleko Valaskej, vznikne vďaka podpore Rozvojovej agentúry Banskobystrického samosprávnej kraja unikátna stavba.

Rozhľadňa má mať podľa informácii portálu MyBystrica 39,3 metra a v budúcnosti k nej má poviesť aj cyklotrasa. Stavba sa spustí poklepaním základného kameňa za účasti predsedu BBSK Jána Luntera a primátora Brezna Tomáša Abela. Rozhľadňa sa má postarať o program rodinám s deťmi, ale ja turistom.

Výstavbou unikátnej rozhľadne sa očakáva aj zvýšenie atraktivity neďalekých lokalít Skicentrum Mýto a Dedečkova chata: „Krásne výhľady na nízkotatranskú prírodu z inak nedostupných výšok sa dozaista stanú lákadlom pre nových návštevníkov nášho kraja a destinácie Horehronie,“ vyjadril presvedčenie Ján Lunter. Na výstavbu rozhľadne sa už schválil aj rozpočet a cieľom je zvýšiť počet prenocovaných turistov z 1,7 milióna ročne na 2,5 milióna do roku 2022. Prídete sa pozrieť?

Nová najvyššia rozhľadňa v Horných lazoch

Zdroj: mybystrica.sme.sk | Foto: bbsk.sk, Pixabay