V nedeľu 9. júla zrazil v okrese Michalovce 25-ročný vodič muža. Vodič na mieste nehody nezotrval a pokračoval ďalej v jazde do miesta trvalého bydliska. Zrazeného muža, bez známok života našiel miestny obyvateľ. 

K tragickej dopravnej nehode došlo v nedeľu vo večerných hodinách. Mladý vodič viedol približne o 22.00 h osobné motorové vozidlo značky Mazda 323 po ceste smerom z Veľkých Raškoviec do Oborína.

Podľa doterajšieho šetrenia dopravnej nehody vodič v dôsledku nevenovania sa plne vedeniu vozidla a nesledovania situácie v cestnej premávke s vozidlom prešiel po 34-ročnom mužovi z obce Oborín, ktorý z doposiaľ nezistených príčin ležal na zemi vedľa bicykla,” uviedla polícia.

Vodič však na mieste nehody nezotrval a pokračoval naďalej v jazde do miesta trvalého bydliska, kde svoje vozidlo zaparkoval. Zrazeného muža bez známok života našiel miestny obyvateľ, ktorý náraz započul. Ten prostredníctvom tiesňovej linky 112 privolal záchranné zložky. I napriek snahe záchranárov sa 34- ročného muža nepodarilo zachrániť.

Vodič sa na miesto dopravnej nehody vrátil, no v tom čase sa už na mieste nachádzali záchranné zložky. Podrobený bol dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Poverený príslušník policajného zboru začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a neposkytnutia prvej pomoci.

 

Zdroj/Foto: Facebook Polícia Slovenskej republiky, YouTube