Počas uplynulých dní došlo opäť k zásadným udalostiam v prostredí vyšetrovania zásadných káuz. Len v stredu obvinila NAKA Miroslava Výboha, Lenku Wittnebergovú a ďalších. K vážnym obvineniam a najnovšie aj priznaniam zareagoval Smer i Hlas.

Len v stredu obvinila NAKA Miroslava Výboha, oligarchu a blízkeho priateľa Roberta Fica. Ten podľa informácií Denníka N obvinenia zatiaľ odmieta a označuje ich za vykonštruované. Výpovede Františka Imcrezceho ako aj Michala Suchobu sú však proti nemu a rovnako hovoria aj o úplatku 150-tisíc eur pre Petra Pellegriniho, ktorý mu mal Výboh sprostredkovať.

Spolupracovať s políciou sa však rozhodla exprezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergová. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic potvrdil, že sa k skutku priznala. Na ďalšie obvinenia NAKA zareagovali aj lídri strán Hlas a Smer, ktorí však neoplývajú veľkým nadšením.

Robert Fico považuje za dôležité, aby sa preskúmala miera zneužívania právomoci verejných činiteľov Romana Mikulca a Igora Matoviča či Daniela Lipšica. Hlas zase zdôrazňuje, že orgány činné v trestnom konaní by mali konať len v súlade s faktami a zákonom, pričom opakuje slová o vojne v polícií či pomste. OĽaNO je presvedčené, že Ficove slová sú len prejavom strachu a pripomína, že práve počas vlády Smeru bola politická konkurencia krivo obvinená a vyšetrovaná neprávom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: RTVS, YT/Peter Pellegrini, HNtelevízia