Aj napriek tomu, že pravý vianočný čas príde na Slovensko až o pár týždňov, vďaka supermarketom, televíznym reklamám, ale aj trhom na námestiach začínajú každoročne trochu predčasne. V tomto období však ožíva aj hudobná scéna, pričom sa umelci snažia predstaviť vianočnú skladbu, ktorá sa stane legendárnou.

Medzi prvými slovenskými spevákmi, ktorí sa rozhodli pre vianočný duet, je Robo Opatovský a prvá Superstar Katka Koščová. Príjemná melódia a jednoduchý text vás okamžite prenesú pred rozžiarený stromček, pričom skladba z albumu Vianočné duetá dostala výnimočný názov „Duch Vianoc“.

Pri počúvaní vianočnej piesne by len málokomu napadlo, že singel vznikol ešte počas leta, kedy Slovensko atakovali 30-stupňové horúčavy. ,,Spievať v takejto atmosfére skladbu, ktorá sa začína: „Ktosi utíšil vietor, jeseň poslal spať…“ nebolo vôbec jednoduché. Tak sme vypeckovali klímu, vyzdobili štúdio vianočnými ozdobami, priniesli betlehem, obliekli sme si vianočné svetre a nahrali sme to, ako keby za oknami bola fujavica a my sme spievali pri krbe,” prezradil Opatovský.

Spolupráca Roba s Katarínou pritom nie je jeho prvým vianočným projektom, práve naopak. Slovenský spevák má na konte už množstvo úspešných sviatočných skladieb, pričom k najlegendárnejším patrí „Čas sviečok“ s Janou Kirschner, „Vianoce“ s Máriou Čírovou či „Biela noc“ s Monikou Bagarovou.

 

Zdroj: expres.sk  |  Foto: YouTube  |  Video: YouTube