Jedna z ázijských leteckých spoločností je už dlhé roky považovaná za najhoršiu na svete. Jej hodnotenie sa nezmenilo ani tento rok. Na internete sa objavilo dokonca video, na ktorom je zachytené, ako vyzerá cestovanie v tomto lietadle.

[sociallocker]Na základe každoročných hodnotení leteckých spoločností môžeme presne vedieť, kto sa na akom mieste umiestnil. Výsledok sa určuje hviezdičkami od jednej do piatich. Negatívne hodnotenia neobišli ani európske letecké spoločnosti, napríklad Pegasus Airlines, Ryanair, Air Italy alebo ukrajinská letecká spoločnosť Ukraine Int’l Airlines dostali len dve z piatich hviezdičiek.

Dlhé roky sa ale na poslednom mieste umiestňuje ázijská letecká spoločnosť Air Koryo zo Severnej Kórey. Letecká spoločnosť je známa svojimi zastaranými sovietskymi lietadlami, ktoré patria medzi najstaršie na svete. Taktiež majú problémy s bezpečnosťou, ale aj tým, že počas letu na palubách svojich lietadiel vysielajú propagandistické videá severokórejského režimu. Dokonca i samotné jedlo z lietadla vraj stojí za to a úplnou čerešničkou na torte je fakt, že letecká spoločnosť má zakázané lietať do Európskej únie.

Na YouTube sa objavilo video, ktoré urobil potajomky jeden z cestujúcich, a tak si môžete pozrieť aj vy ako vyzerá let touto “exkluzívnou” aerolinkou.

Zdroj: mirror.co.uk | Foto: Wikipedia[/sociallocker]