V prípade, ak si väzeň získa dôveru vedenia, môže pracovať aj mimo areálu väznice. Aj ľudia za mrežami si tak môžu čiastočne svoj pobyt odpracovať. Jeden z odsúdených mužov sa rozhodol využiť svoju výsadu a z pracoviska pred pár hodinami ušiel.

Muži zákona žiadajú verejnosť o pomoc pri pátraní po väzňovi Stanislavovi Oračkovi, ktorý bol dnes (19. júla) v ranných hodinách prevezený so skupinou odsúdených do pracoviska v Kalamenoch pri Ružomberku. Po pár minútach sa však z miesta, kde mal pracovať, vzdialil a napokon ušiel.

V čase úteku mal na sebe oranžové tričko a montérkovú súpravu s modrým pásom na nohaviciach a chrbte. 33-ročný muž má tetovanie na pravom pleci a na ľavom predlaktí má výraznú jazvu. Polícia sa obáva, že môže byť ozbrojený a nebezpečný.

„Akékoľvek informácie k hľadanému mužovi je potrebné oznámiť na bezplatnom telefónnom čísle 158, na ktoromkoľvek oddelení Policajného zboru (PZ) alebo súkromnou správou na oficiálnej stránke PZ na sociálnej sieti. V žiadnom prípade sa nesnažte osobu zadržať sami,“ uvádzajú muži zákona na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/Polícia SR