Český i slovenský šoubiznis zažívajú v posledných dňoch mimoriadne smutné obdobie, nakoľko postupne odchádzajú známe mená umeleckej scény. Po Milanovi Lasicovi, českom hercovi Ladislavovi Potměšilovi či Milanovi Stehlíkovi odišla aj známa herečka, ktorá sa objavila v ikonických snímkach.

V uplynulých hodinách bola verejnosť oboznámená s informáciou, že vo veku 95 rokov odišla na večný odpočinok herečka Olga Schmidtová. Ako priblížil český portál Extra.cz, umelkyňa mala skonať ešte v júni tohto roka, avšak správa bola zverejnená len v týchto dňoch. Sympatická herečka sa narodila v roku 1926 v Banskej Bystrici, no počas vojny sa s rodinou presťahovala do Česka.

Umelkyňa bola dvakrát vydatá, pričom mala jednu dcéru, v Anglicku známu ako Hannah Kodicek, ktorá zomrela v roku 2011 na rakovinu. Olgu si môžete pamätať z filmov Slunce, seno…, Babovřesky, Bobule, alebo z komédie Rafťáci, kde stvárnila zábudlivú babičku. Naposledy sa pred kamery postavila v roku 2014 v seriáli Prípady 1. oddelenia, kým posledné roky žila v pražskom domove pre seniorov. Ako zosnulá uviedla už pred časom v jednom zo svojich posledných rozhovorov, svoje telo mienila venovať na medicínske účely. Česť jej pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Blesk.cz, Extra.cz | Foto: FB/Voyo.cz