Umelecký svet navždy opustila legendárna česká herečka Zdenka Procházková. Dožila sa úctyhodného veku 95 rokov a ako informuje CNN Prima News, skonala v stredu, 25. augusta. Veľkú osobnosť televíznych a divadelných dosiek diváci poznajú najmä ako Lídu Baarovú, taktiež zo seriálov Ordinácia v ružovej záhrade, Arabela, Ulice či z filmu Posledná aristokratka. 

Zdenka Procházková sa narodila 4. apríla 1926 a už od detstva sa venovala baletu. Matka ju inširovala v hre na klavír a v divadlách začala vystupovat už počas štúdií na gymnáziu. Vyštudovala Pražské konzervatórium a následne pôsobila v divadle v Opave, v divadle ABC a v Mestských divadlách pražských.

Vďaka vynikajúcej znalosti nemčiny sa dostala aj do národného divadla vo Viedni, do Berlína či do Kolína nad Rýnom. Nemčinu takisto aj vyučovala na vysokej umeleckej škole v Düsseldorfe a pracovala aj pre Rakúsky kultúrny inštitút.

„Bola inteligentná, múdra, ešte včera volala rýchlym telefonátom a hovorila s mojou ženou. Keď som s ňou hovoril, nikdy mi neprišlo, že hovorím so ženou tak úctyhodného veku,“ zaspomínal na Zdenku Procházkovú pre CNN Prima NEWS Václav Žmolík.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: CNN Prima News | Foto: YT/XTV, Gato Bigotes, pixabay.com