Sobotný večer patril na obrazovkách televízie Markíza premiére kinohitu Zrodila sa hviezda, v ktorom okrem herca Bradleyho Coopera triumfovala aj celosvetová superstar Lady Gaga. Napriek skutočnosti, že na filmovom plátne išlo pre Stefani o prvú hlavnú rolu, okamžite bola za stvárnenie začínajúcej speváčky Ally nominovaná na Oscara!

Keď sa v roku 2018 objavil v kinách režisérsky debut Bradleyho Coopera, ktorý zastával aj hlavnú úlohu country speváka Jacksona, kiná po celom svete praskali vo švíkoch. Po jeho boku sa totiž objavila hudobná hviezda Lady Gaga, pričom spojenie medzi hercami bolo doslova elektrizujúce.

Film bol remakom pôvodnej verzie z roku 1937, kedy si hlavnú úlohu zahrali Janet Gaynor a Fredrick March, pričom vo filme z roku 1954 stvárnili ústredné postavy Judy Garland a James Mason, kým v roku 1976 Barbra Streisand a Kris Kristofferson. Všetky štyri snímky boli okrem iných cien viacnásobne nominované na Oscara a posledný hit z roku 2018 si odniesol sošku za najlepšiu originálnu pieseň Shallow.

Aj keď si mnohí fanúšikovia absolútne nedokážu predstaviť v úlohe Ally nikoho iného než samotnú Lady Gagu, na hlavnú ženskú postavu boli zvažované viaceré mená, ako Selena Gomez, Demi Lovato, Rihanna, Jennifer Lopez, Shakira, Janelle Monáe, či dokonca Kesha. Najskloňovanejšou však napokon bola kráľovná svetového šoubiznisu Beyoncé, avšak potom, ako Bradley Cooper počul Gagu spievať skladbu od Édith Piaf La Vie en rose, ktorá odznela aj vo filme, pre režiséra projektu bola jasnou voľbou.

Dvojica, ktorá bola dlhé mesiace spájaná, napokon spoločne zložila množstvo skladieb z filmu priamo počas natáčania. Beyoncé tiež napokon otehotnela, v dôsledku čoho produkcia odsúhlasila dovtedy kontroverznú Lady Gagu, ktorá momentálne nakrúca s Al Pacinom, Jaredom Letom, Adamom Driverom či Salmou Hayek film zachytávajúci vraždu Maurizia Gucciho, pričom tu stvárni jeho exmanželku Patriziu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: IG/LadyGaga, YouTube