V polovici augusta minulého roka otriasla celým Talianskom hrozná udalosť, pri ktorej zahynulo 43 ľudí. V meste Janov sa totiž zrútilo približne 100 metrov mosta, pričom dopadol na zem z vyše 40-metrovej výšky. Až v týchto dňoch bola zverejnená nahrávka, ktorá jasne ukazuje, čo sa vlastne stalo.

Tragédia v Taliansku si vyžiadala životy 43 ľudí vrátane jedného dieťaťa. Morandiho most sa zrútil v priebehu prudkého dažďa, pričom prvotné správy hovorili, že zosuv pôdy spôsobil zrútenie časti stavby aj s pilierom. Po záchrannej akcií prebiehalo vyšetrovanie, pričom rodiny ľudí, ktorí zahynuli pod troskami mostovky, chceli vedieť jediné, a to: Kto je zodpovedný za toto nešťastie?

Polícia sa snažila získať všetky zábery z okolitých budov a dokonca oslovila aj občanov, aby sa podelili o fotografie či videá, ktoré sa im podarilo natočiť. Existovalo totiž niekoľko teórií, pričom kľúčový dôkaz sa nakoniec objavil vďaka firme Ferrometal. Tá poskytla záznam z bezpečnostnej kamery.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Nahrávka bola až doteraz tajná, aby sa vylúčilo ovplyvňovanie výpovedí svedkov. Z videa je jasné, že pri deviatom pilieri sa pretrhol jeden zo zväzkov lán pokrytý betónom. Zrútenie mosta tak trvalo iba 14 sekúnd a podľa dodatočných fotografií je jasné, že most bol v havarijnom stave, pričom mal byť mimo prevádzky.

Zdroj: euronews.com  |  Foto | Video: YouTube