Základnou školou v Bílině na Mostecku, pár kilometrov od Prahy, otriasol šokujúci prípad, kedy len 12-ročná žiačka napadla svojho učiteľa. Úkonom si chcela upevniť pozíciu medzi žiakmi, ktorí ju v neospravedlniteľnom čine dokonca podporovali!

Uplynulý mesiac došlo na základnej škole v Bílině na Mostecku k nečakanému napadnutiu pedagóga len 12-ročnou žiačkou šiesteho ročníka. “Toto napadnutie bolo dopredu naplánované a mnoho žiakov o ňom vedelo, tento útok podporovalo a považovalo za zábavu. Potrebovala si nejakých spôsobom udržať pozíciu v triede, vedúcu pozíciu, tak to dokonala, pretože deti jej neverili, že to urobí,” uviedla pre TV Nova riaditeľka škola Barbora Schneiderová.

Do prípadu vniesla viac svetla spolužiačka aktérky šokujúceho činu, ktorá uviedla, že maloletá podišla k učiteľovi, poklepala ho po ramene, vrazila mu facku a utiekla. Dievčina dostane za predmetné porušenie školského poriadku a neúcty voči staršiemu pedagógovi trojku zo správania, pričom polícia vyšetruje akt ako priestopok proti občianskemu spolužitiu. Učiteľ totiž podal na rodičov školáčky, ktorá mala problémy so správaním aj v minulosti, trestné oznámenie.

Zdroj: Nova