Do Fakultnej nemocnice Nitra bol prevezený pacient nakazený koronavírusom potom, čo sa vrátil z pracovnej cesty z Afriky. Bez akýchkoľvek kontrol na území v letovisku Hurghada v Egypte odletel na Slovensko v zhoršenom zdravotnom stave, pričom predloženie negatívneho testu od neho pred odletom aerolinky nevyžadovali. 

Hovorkyňa nitrianskej nemocnice Táňa Kubinec potvrdila úmrtie Slováka, u ktorého vzniklo podozrenie z nakazenia sa juhoafrickou mutáciou koronavírusu. “Pacient, u ktorého bolo podozrenie na africkú mutáciu ochorenia COVID-19, dnes, bohužiaľ, zomrel. Ešte stále nie je potvrdené, o aký typ korona infekcie v jeho prípade išlo. K identite, stavu, ako aj priebehu ochorenia pacienta sa vyjadrovať nebudeme,” uviedla Kubinec, informuje TV Markíza.

Či sa jedná o novú mutáciu z Afriky, zatiaľ nie je potvrdené. Minister zdravotníctva sa k tomuto prípadu vyjadril aj na tlačovej konferencií: “Zatiaľ sa este nepotvrdila tá mutácia, vzorka bola odoslaná na segventáciu do SAV. V momente, ako budeme mať výsledok, určite ho oznámime aj verejnosti,” reaguje Krajčí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

https://streamable.com/vc66ds

Zdroj: TV Markíza, MZSR | Video: FB/MZ SR, streamable.com | Foto: pixabay.com, IG/jaro_nad