Andrej Bičan a jeho exmanželka Edita si prešli nepríjemným rozvodovým konaním, no finančné ťahanice pokračujú aj naďalej. Kým bývalá partnerka žiada súdom stanovené výživné v sume 900 eur, moderátor má na vec celkom opačný názor. Ten sa potom, ako sa poriadne rozzúril, rozhodol povedať svoj názor pred celým Slovenskom.

Edita, exmanželka Andreja Bičana, jedného z najlepšie platených slovenských moderátorov, má na bývalého ťažké srdce. Aj napriek tomu, že jej súd odklepol výživné na deti v sume 900 eur, podľa svojich slov doposiaľ nedostala ani cent a voči Bičanovi už majú začať konať aj exekútori.

Moderátor sa ale po zverejnení slov svojej exmanželky poriadne rozzúril a na svojej facebookovej stránke zverejnil drsný odkaz, v ktorom vyrátal, čo všetko dvom dcéram platí:

Milí moji! Vzhľadom na bulvarizáciu môjho súkromia vám chcem priniesť “malý” súhrn FAKTOV a položiť jednu OTÁZKU. Toto všetko platím našim deťom, a to v PLNEJ výške: školská jedáleň, školská družina, školské krúžky, školské výlety, školské fotografie, školské pomôcky a knihy, ZRPŠ, základná umelecká škola, angličtina, špeciálny pedagóg, skrátka všetko, čo sa týka školy, životné a cestovné poistenie, kompletná zdravotná starostlivosť (bežné výdavky – lieky, zubné strojčeky, dioptrické okuliare, očkovania), oblečenie, obuv, kaderník, mobilný kredit, skrátka na kompletku!!! Matka sa na tomto nepodieľa ani jedným centom. Ďalej deťom SÁM zabezpečujem: zubára, kožnú, očnú, otrodonta, znamienkovú poradňu, ortopéda, špecializované vyšetrenia typu sono, rtg, chirurgiu tzn. tiež všetko kompletne!!!… S mladšou dcérou Ninou som každý druhý týždeň a staršia dcéra Anna býva iba u nás. A teraz OTÁZKA: Naozaj mám platiť ešte navyše 900 € ???,” rozohnil sa.

Jeho fanúšikovia sa ho v mnohých prípadoch zastali a poznamenali, že iné matky by boli zrejme za podobnú nadštandardnú starostlivosť šťastím bez seba. Našlo sa však aj množstvo ľudí, ktorí Andreja upozornili na právoplatné rozhodnutie súdu: “Ak súd rozhodol, že máš platiť výživné, tak by si mal platiť výživné,” napísal Martin, pričom podobný názor zastáva aj Silvia: “Áno! Ak o tom rozhodol súd. Deti majú zo zákona právo zdieľať životnú úroveň svojho rodiča! To nie je len zaplatiť školu, krúžky, strojček, to robia všetci rodičia, aj tí, čo majú príjem 500 eur. Otec, ktorý má nadštandardný príjem a handrkuje sa o peniaze pre deti napriek právoplatnému rozhodnutiu súdu, sa môže hanbiť! O to viac, keď on stál za rozpadom rodiny.

Moderátor sa ale aj v komentároch pod príspevkom obhajoval so slovami, že jeho exmanželka sama podniká a má nadštandardné príjmy a on svoje deti zaopatruje, ako keby Edita ani neexistovala. Na záver prezradil, že ho kvôli tejto citlivej téme na ulici slovne napadla žena, ktorej musel venovať veľa času a vysvetliť jej, ako sa veci majú.

Zdroj │ Foto: Facebook/Andrej Bičan Fun Page, RTVS