V minulosti sme vás informovali o chladnokrvnej vražde, pri ktorej zomrela iba 31-ročná Zuzana. Žiaľ, útočníkovi sa nedokázala ubrániť a jej posledné minúty života by sme mohli prirovnať k peklu. Rodina i priatelia dúfali, že sa dočkajú spravodlivosti. Takto si to však rozhodne nepredstavovali!

Polícia sa už dlhšiu dobu zaoberala vraždou mladej ženy v Košiciach, pričom útočník jej spôsobil fatálne zranenia a následne sa jej chcel zbaviť v šachte. Mužom zákona sa až po ôsmich mesiacoch podarilo nájsť bezdomovca Petra, ktorý bol zadržaný a následne aj obvinený.

Podľa znenia obvinenia 41-ročný muž bodol ženu a následne ju polial olejom, keďže ju chcel zapáliť, no telo nehorelo. Košičan následne zobral rezný kotúč z krájača na chlieb a sekal ju do hlavy, krku a hrudníka. Podľa vykonanej pitvy sa Zuzana bránila, no útočník ju premohol. Ešte živú ju hodil do šachty a utiekol. Telo 31-ročnej Slovenky vytiahli hasiči pomocou lezeckej techniky, pričom bola nariadená pitva.

Príbuzní zavraždenej ženy dúfali, že vraha čaká poriadne tvrdý trest, no nie je to tak. Znalecké skúmanie preukázalo, že útočník je vážne psychicky chorý. ,,Sudca okresného súdu Košice 2 vyhovel návrhu prokurátora a uložil Petrovi W. ochranné psychiatrické liečenie ústavnou formou,“ uviedla hovorkyňa košických súdov, Anna Pančurová pre noviny.sk. Ak by nemal bezdomovec psychickú poruchu, za mrežami si mohol odsedieť 20 rokov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: TV JOJ