Šoubiz Česko i Slovensko v slzách: Zomrela obľúbená legenda S tebou mně baví...

Česko i Slovensko v slzách: Zomrela obľúbená legenda S tebou mně baví svět!

Svetom českej a slovenskej kinematografie dnes otriasla zdrvujúca správa. Vo veku 75 rokov navždy odišiel uznávaný umelec Václav Postránecký, ktorý bol nenapodobiteľnou ikonou domáceho filmu.

Je tomu len päť dní, čo sa československá herecká scéna navždy rozlúčila s umelcom Vladimírom Poštulkom, známym z nezabudnuteľného filmu S tebou mě baví svět a je tu ďalšia tragédia. Vo veku 75 rokov totiž odišiel do umeleckého neba aj jeho o rok mladší kolega Václav Postránecký, známy i zo seriálov Vinaři či Krejzovi.

Sympatický herec pôsobil v divadle od 60. rokov minulého storočia, pričom od roku 1979 bol členom činohry Národného divadla v Prahe. Je tomu približne trištvrte roka, čo sa na verejnosť dostala informácia, že zdravotný stav Václava Postráneckého sa výrazne zhoršil, pričom mal bojovať s rakovinou.

Tvár obľúbenej relácie Receptář prima nápadů sa musela v dôsledku choroby stiahnuť z verejného života a venovať sa predovšetkým sebe a rekovalescencii. Aj keď fanúšikovia herca verili, že sa jeho zdravotný stav zlepší, žiaľ, Václav Postránecký skonal 7. mája o 22:40 v obklopení svojej rodiny.

Zdroj: Blesk.cz │ Foto: YouTube, FTV Prima, Facebook/TOPSTAR

Exit mobile version