V dome vo Veľkej Mači plánovala zavraždená dvojica spoločnú budúcnosť. Všetko sa však zmenilo 21. februára 2017, odkedy je nehnuteľnosť opustená. Od vraždy Jána Kuciaka († 27) a Martiny Kušnírovej († 27) ubehlo už takmer 10 mesiacov, pričom ich rodiny sa musia zaoberať otázkou, čo bude s domom.

Rodičia zavraždených snúbencov musia okrem straty milovaných detí zápasiť aj s finančnými problémami. Ján a Martina si totiž zobrali na dom hypotéku aj spotrebný úver v hodnote 75-tisíc eur, ktorý treba zaplatiť. Objavila sa záchrana v podobe ponuky od Trnavského samosprávneho kraja.

Trnavskí poslanci by totiž z domu radi spravili múzeum slobody slova. Dokonca sa uvažuje aj o parku, ktorý by bol súčasťou spomienky na mladých ľudí. Táto myšlienka sa pozdáva Zlatici Kušnírovej. Iného názoru sú však rodičia Kuciaka, ktorí si nevedia predstaviť, že by ľudia chodili priamo na miesto, kde sa vraždilo. Zatiaľ je teda otázne, aká budúcnosť čaká domček, ktorý mal byť spočiatku hniezdočkom lásky dvoch ľudí, ktorí sú symbolom a hrdinami pre mnohých Slovákov.

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: YouTube