Adela Vinczeová (38) sa svojím vyjadrovaním ku spoločenským a politickým témam neraz dostala do nemilosti známych osobností. Po nedávnom ironickom komentári od Zuzany Fialovej prišla na rad aj nedávno vyhodená Zuzana Závodská, ktorá sa vyjadrila k Adele po týchto slovách!

Adela Vinczeová je známa okrem moderovania aj tým, že sa nerada vmiešava do politických či iných tematík, ktoré polarizujú spoločnosť. Už neraz sa nechala počuť, že ľudia by sa nemali nechať ovládať hnevom a neposilňovať politické a spoločenské konflikty svojím prílišným angažovaním.

Za svoju kritiku viacerých akcií a umelcov, ktorí sú po smrti novinára a jeho snúbenice verejne aktívni, si zlízla ostré slová od Zuzany Fialovej, ktorá jej poriadne naložila. Najnovšie sa dostala do nepriazne bývalej redaktorky TA3 Zuzany Závodskej, ktorá dostala vyhadzov po skritizovaní luxusnej kozmetiky Aleny Pallovej na YouTube kanáli.

Adela sa na svojom pravidelnom blogu vyjadrila na tému polarizovania spoločnosti: “Svojimi „spravodlivo rozhorčenými postojmi“ a povyšovaním sa len posilňujeme druhý pól. Točíme sa v začarovanom kruhu. Niekto toto opovrhovanie a zosmiešňovanie druhého brehu dokonca považuje za spoločenskú zodpovednosť. Môj pocit je, že ide skôr o absolútnu nezodpovednosť,” napísala moderátorka.

Zuzana Závodská ale s Adelou rozhodne nesúhlasí: “Adelu si vážim a mám ľudsky veľmi rada, ale v tomto postoji s ňou nesúhlasím a som presvedčená, že sa hlboko mýli. Zlo treba pomenúvať jasnou rečou, nie sa pred ním alibisticky uzatvárať, aby sme ostali kamarátmi s každým. Nie. Zatváranie očí pred zlobou nič nezmení,” odkázala Adele.

Jej komentár neskôr záhadne zmizol, hoci sa nevie, či ho odstránila sama Závodská alebo bol zmazaný. Medzi diskutérmi sa ale viacerí sťažovali na mazanie komentárov a mnohí, rovnako ako Závodská Adele vyčítali jej nabádanie k ľahostajnosti a zatváranie očí pred realitou.

Zdroj: hnonline.sk │ Foto: Facebook, TV Markíza