Ministerstvo zdravotníctva informuje o letných prípravách na nástup tretej vlny pandémie koronavírusu na Slovensku. Pripravené by mali byť nemocnice, lieky, očkovacie kampane či zefektívnené trasovanie kontaktov infikovaných ľudí.

Ministerstvo zdravotníctva a vláda naďalej pracuje na zvýšení percenta zaočkovaného obyvateľstva: „Vytvorili sme viaceré možnosti vakcinácie – očkuje sa vo vakcinačných centrách v nemocniciach, vo veľkokapacitných očkovacích centrách, vo firmách, mobilnými očkovacími tímami či v ambulanciách lekárov,“ znie stanovisko MZ.

Nemocnice by mali byť vďaka plánu reprofilizácie pripravené na nápor pacientov s ochorením Covid-19 a pracuje sa aj na zefektívnení trasovania kontaktov, sekvenácii pozitívnych vzoriek či monitoringu spodných vôd.

„Rezort zdravotníctva zároveň aktívne monitoruje stav zásob liekov na Covid-19 v distribučných spoločnostiach ako aj v zdravotníckych zariadeniach a v predstihu nastavuje opatrenia. Zásoby lieku s obsahom monoklonálnej protilátky bamlanivimab je dostačujúci. Rezort zabezpečil dovoz 5-tisíc balení tohto lieku bamlanivimab, aktuálne bol podaný v nemocniciach 25 pacientom,“ informuje MZ.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZSR | Foto: pixabay.com, IG/MZ SR