Richard Raši dorazil s ďalšími členmi mimoparlamentnej strany Hlas na stredajšiu tlačovú besedu. Na tej kritizoval predovšetkým nezvládnuté očkovanie, ako aj slabú prípravu na tretiu vlnu pandémie. Ministerstvo zdravotníctva ale okamžite zareagovalo na slová Hlasu.

Richard Raši na stredajšej tlačovej besede spolu s ďalšími členmi Hlasu vyjadril kritiku voči súčasnej vláde. Hlavný problém vidí v malej miere zaočkovanosti obyvateľstva, pričom Raši poukazuje práve na nedostupnosť vakcín, ako aj na veľkú nedôveru občanov.

Zaujímavosťou však je, že predseda Hlasu Peter Pellegrini sa tlačovky nezúčastnil a sám nie je zaočkovaný. Mal si však po prekonaní Covidu nechať urobiť test na množstvo protilátok. Raši taktiež vyzval premiéra Eduarda Hegera a ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, aby odhalili, ako sme pripravení na tretiu vlnu pandémie, ktorá má čoskoro doraziť.

Ministerstvo ale podľa Denníka N okamžite zareagovalo so slovami, že príprava na tretiu vlnu je v plnom prúde, a to aj v oblasti liečiv. „Zásoby lieku s obsahom monoklonálnej protilátky bamlanivimab sú dostačujúce. Ministerstvo zabezpečilo dovoz 5-tisíc balení lieku bamlanivimab, aktuálne bol podaný v nemocniciach 25 pacientom,“ odvetil rezort. Len pred pár hodinami pritom potvrdil aj Igor Matovič, že je konečne zaočkovaný.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/HLAS – sociálna demokracia, dennikn.sk │ Foto: FB/HLAS – sociálna demokracia