Česká rodinka s tromi deťmi sa vybrala na vysnívanú dovolenku pri Baltskom mori. Pri ceste naspäť sa ale ich výlet zmenil na horor. Na pomoc museli pritom čakať celé tri dni!

Český manželský pár Eva a Jan z Náchodu sa vybrali spolu so svojimi tromi synmi Hoznom, Jakubkom a Adamkom na vysnívanú dovolenku k Baltskému moru. Cestou naspäť sa ale ich výlet zmenil na nočnú moru. Auto, na ktorom cestovali, sa totiž v Poľsku pokazilo, no to zďaleka nebolo to najhoršie.

Rodinka ale podľa informácii poľského portálu TVN 24 zistila, že im nefunguje ani jeden telefón a najbližšia čerpacia stanica sa nachádzala vo vzdialenosti vyše 100 km. Neostávalo im teda nič iné, len si v meste Goleniów vyrobiť tabuľu s nápisom “SOS” a čakať na pomoc. Tej sa však dočkali až po neuveriteľných troch dňoch strávených na parkovisku, keď si ich všimol kamionista Mariusz Mazurek. Ten spustil akciu, po ktorej dorazili na miesto aj policajti.

Rodina napokon strávila noc v hoteli, ktorú im majiteľka darovala zdarma, keďže cestovatelia už pri sebe nemali veľa peňazí nazvyš. Nakoniec im pomohol aj miestny podnikateľ, keď im zadarmo nechal opraviť auto, aby sa mohli unavení konečne dostať šťastne domov. Reportáž si pozriete nižšie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvn24.pl │ Foto: YouTube/Telewizja Świnoujście