TV Markíza je vo všeobecnosti považovaná za najsilnejšiu súkromnú televíznu stanicu v našej krajine. Denne jej programy, vrátane spravodajských relácií, sledujú státisíce Slovákov. Aktuálne ale vzniká v jej štruktúrach údajne problém.

Moderátori a redaktori podľa dostupných informácií zakladajú odbory a reagujú na rastúce napätie, ktoré tam má panovať. Hlavným aktérom má byť Viktor Vincze.

Všetko sa to začalo po odchode šéfa spravodajstva Henricha Krejču. Na jeho miesto nastúpil Michal Kratochvíl, ktorý prišiel z českej Novy a určitá časť redakcie sa s novým šéfom dostala do veľkého konfliktu. Viktor Vincze sa preto rozhodol napísať kolegom list.

„Cieľom našich aktivít je zachovať úroveň spravodajstva v najvyššej možnej kvalite čo najdlhšie. Existencia odborov nebude slúžiť na interný boj ani proti záujmom televízie. Z našej strany je to snaha upokojiť situáciu a zabezpečiť pracovné prostredie, v ktorom budeme môcť všetci naďalej slobodne vykonávať našu profesiu,” znie v liste s tým, že kolegov vyzýva, aby sa k odborom pripojili.

Nový šéf spravodajstva je údajne viac naklonený názorom súčasnej koalície, zatiaľ čo znepokojení redaktori či moderátori zrejme k tomuto myšlienkovému smeru nepatria a inklinujú k inému politickému a spoločneskému prúdu.

Vedenie televízie, ako informuje web Pluska.sk, rešpektujeme zákonné právo zamestnancov združovať sa v odborovej organizácii. S odborovou organizáciou máme záujem viesť konštruktívny dialóg. Ako však situácia dopadne, uvidíme.

Také jasné to ešte nebolo: Finálny prieskum ukázal, že … !

Zdroj: Pluska | Foto: IG/TVMarkiza