V rokoch 2019-2022 ankete kraľoval Milan Škriniar, historickým rekordérom je 8-násobný víťaz Marek Hamšík, triumfovali v nej aj Martin Škrtel, Marek Mintál, Róbert Vittek či trebárs tragicky zostnulý Peter Dubovský. Kto sa stal víťazom tentokrát?

Vo finálovej desiatke sa na základe hlasovania objavili v abecednom poradí viac-menej očakávané mená, a síce Martin Dúbravka (Newcastle United), Ondrej Duda (1. FC Kolín/Hellas Verona), Dávid Hancko (Feyenoord Rotterdam), Lukáš Haraslín (Sparta Praha), Juraj Kucka (Slovan Bratislava), Stanislav Lobotka (SSC Neapol), Róbert Polievka (Dukla Banská Bystrica), Milan Škriniar (Inter Miláno/Paríž St. Germain), Denis Vavro (FC Kodaň) a Vladimír Weiss ml. (Slovan Bratislava).

Fantastický rok 2023 mali hlavne Dávid Hancko, ktorý mal veľký podiel na titule Feyenoordu, rovnako tak Stanislav Lobotka na titule Neapolu po prvýkŕat od čias Maradonu, no ani naše ďalšie stálice, opory svojich klubov či našej reprezentácie neboli v TOP 10 náhodne.

Víťazom sa tentokrát Milan Škriniar nestal, ten sa musel uspokojiť s bronzovou priečkou. Štvrtý skončil Juraj Kucka, ktorý sa stal pre zmenu najlepším hráčom našej ligy za rok 2023. Tesne pod najvyššou priečkou skončil Dávid Hancko, skloniť sa musel pred historicky pätnástym víťazom ankety, a síce Stanislavom Lobotkom.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ŠK Slovan Bratislava (@skslovanbratislava)

TOP 10

10. miesto – Ondrej Duda

9. miesto – Róbert Polievka

8. miesto – Vladimír Weiss ml.

7. miesto – Denis Vavro

6. miesto – Martin Dúbravka

5. miesto – Lukáš Haraslín

4. miesto – Juraj Kucka

3. miesto – Milan Škriniar

2. miesto -Dávid Hancko

1. miesto – Stanislav Lobotka

 

Zaslúžené? Weiss st. zdolal Calzonu v ankete tréner roka 2023!

Zdroj | Foto: TV Dajto, IG/davidhancko. IG/stanleylobotka