Svoj život sa rozhodol na východnom Slovensku ukončiť 41-ročný muž. Po hlásení na tiesňovú linku sa na miesto dostavila dvojica policajtov, ktorá napokon tomuto mužovi zachránila život.

Muži zákona po príchode na miesto dospeli k zisteniu, že dom je zamknutý a okrem jednej z izieb v ňom sa nikde inde nesvietilo. Ako informovali noviny.sk, jeden z členov hliadky sa preto rozhodol vyliezť po požiarnom rebríku na strechu a následne zliezol na balkón. Po istej chvíli mal započuť chrčanie a buchnutie. Zvuky vychádzali z domu.

Policajt využil svoje oprávnenie otvoriť byt, vstúpiť doň a vykonať opatrenia na odvrátenie hroziaceho nebezpečenstva ak je dôvodná obava, že je ohrozený život alebo ak je vážne ohrozené zdravie osoby,” uviedla policajná hovorkyňa v Prešove Jana Migaľová.

Tušenie sa predsa potvrdilo, nakoľko sa na schodisku nachádzal muž. Visel na koženom opasku upevnenom na konštrukcii zábradlia. Policajt mu opasok duchaprítomne odopol a otvoril vchodové dvere do domu, aby priestory sprístupnil záchranárom a svojmu kolegovi.

I napriek tomu, že 41-ročný muž nejavil známky života, predsa duchaprítomnosť policajta a blízkosť záchranárov zachránila ľudský život.

Policajti, ktorí zachránili mužovi život

Zdroj: PZ SR | Foto: PZ SR, wikipedia